YesMan Alleycat 2014

S nápadem udělat Alleycat přišel zhruba 2 měsíce před závodem Mira. Nápad byl už samozřejmě dřív, ale to bylo samý snění a skutek utek… Tentokrát jsme do toho opravdu praštili. Jelikož to měl být náš první uspořádaný Alleycat, muselo bejt všechno tip ťop a bez nejmenší chybičky. Vymyslet trať nebyl zas takovej problém, protože když se jdu projet mám svoje oblíbený místa a ty jsem musel zařadit do tratě taky. Chvilkama jsme si říkali jestli trasa není přeci jenom moc náročná nebo dlouhá, ale když přišlo pár myšlenek na ulehčování nebo zkracování trati, tak jsme si to odůvodnili tím, že je to přeci Alleycat a né vyhlídková jízda, že se žádný ulehčování konat nebude.

Sehnat sponzory jako Fixier.cz a Meatfly byla výhra. O ceny pro vítěze bylo postaráno nejlépe co to šlo. Vyhrát si se vzhledem kartiček byla taky sranda… Já a Mira jsme klasicky měli odlišnou představu, ale nakonec jsme sesmolili kartičky s Mapei pozadím, který nám nádherně ladily s Mapei čepičkou pro vítěze. Sehnat medaile byla taky easy way, až na to, že nám do jedné z kolekcí medailí přimotali jednu odlišnou medaili a to by prostě nešlo… Tudíž jsem jel dokoupit tu správnou medaili do kolekce a srazilo mě po cestě auto. Težko říct, co jsem komu provedl, ale hlavní je, že Alleycat byl kompletně připraven a všechny starosti se zařizováním jsme měli z krku. Nakonec nám kluci z Klubu Na Dráze, přihodili pro vítěze ještě výživu od Chimpanzee, což byla taky velká paráda.

Teď už zbývalo jen v klidu odstartovat… Trať měla zhruba 30km. Start i cíl byl v Klubu Na Dráze. Checkpointy byly umístěny na vyhlídce nad Anthroposem, na Přehradě u kotvy, v Kr.Poli v parčíku vedle nádraží, před stadionem v Lužánkách a poslední checkpoint byl Hvězdárna na Kraví hoře. Na startu se sešlo celkem 27 závodníku. Nevím kolika lidem se trasa nakonec zamlouvala, nebo ne, ale nejrychleji byl v cíli Čuli (silnička) a v zápětí za ním dojel Robin (festka) v čase 57minut.

Mira do cíle dorazil jako 6., ale celkově byl ve své kategorii na 4. místě. A tady je povídání o jeho cestě:

Jelikož bylo zapotřebí natočit video pro naše sponzory a můj stájoví kolega Mory byl v tu dobu na neschopence, zbyl tento úkol na mě a moje už pár týdnů neaktivní a ochablé tělo, které postrádalo energii pro tuto skoro třicetikilometrovou projížďku.

V jednu hodinu jsem dorazil do Klubu na Dráze a pomohl Morymu s registrací. On mě zaškolil v práci s kamerou a zhruba o půl třetí se šlo na start. Ten proběhl hladce, stejně jako vjezd na vozovku a také průjezd prvním semaforem kolem haly Rondo. Cesta pokračovala přes křižovatku na Poříčí, kde se k nám připojili další závodníci, kteří zvolili trochu jinou cestu. Následoval výšlap do kopce, na němž se nacházel první checkpoint s vyhlídkou na výstaviště a Velodrom. Při tomto prvním výstupu jsem zjistil, že už to není to, co kdysi. I přesto jsem urputně pokračoval.

Další checkpoint se nacházel až v Bystrci na přístavišti u kotvy. Celou cestu jsem byl nucen absolvovat sám bez toho, aniž bych se s někým střídal v balíku a šetřil síly. Cesta i tak proběhla poměrně hladce. Byl na řadě další cíl, vlakové nádraží v Králově poli. Tam na nás pánové na checkpointu přichystali úkol v podobě klasického skákacího panáka. Splněno a mohlo se pokračovat na čtvrtý, předposlední checkpoint, který se měl nacházet kdesi před Bobycentrem.

Vzdálenost mezi třetím a čtvrtým checkpointem byla krátká, i tak se dala jet několika různými cestami. Já zvolil cestu přes stavbu, v jedné boční ulici rovnoběžné s Palackého třídou. Stavba byla téměř dokončená takže průjezd proběhl bez sebemenšího problému a já se po chvíli objevil přímo naproti Bobycentra. Tady nás děvčata zaskočila s úkolem, který měl prověřit naše výtvarné dovednosti. Na velké bíle plátno bylo zapotřebí nakreslit jízdní kolo. Výtvory byli všelijaké a většina z nich, i s mojí, dost úsměvné. Každopádně na detaily se nesměl brát ohled a muselo se, co nejdříve zpět do sedla a vstříc poslednímu checkpointu.

Ten byl umístněn na velice vysokém bodě – planetárium na Kraví hoře. Jelikož jsem se velkou mírou podílel na výběru všech checkpointů, tak mi cestou do kopce, místy podobného stěně, nezbývalo nic jiného, než nadávat sobě samotnému, že mě takováto volovina vůbec napadla. Tak jako tak, jsem kopec po několika stech nadávkách zdolal, dostal jsem poslední čárku na mapku a svištěl jsem si to směr cíl.

Do cíle na Dráze jsem dorazil k mému údivu na šestém místě celkově a čtvrtém, co se týče kategorie festek. Takže jsem si mohl spokojeně odkráčet pro jednoho Poutníka s vědomím, že sem neudělal ostudu a video mám natočené.

Vítězové kategorie Festky:

1.místo Robin
2.místo Jura Jst
3.místo Klod

Vítězové kategorie Silničky + ostaní:

1.místo Čuli
2.místo Indra Luděk
3.místo Sába.

Vítězky:

1.místo Polka
2.místo Andrea
3.místo Domča

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *